ŁOMŻYŃSKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA w ŁOMŻY

Spółdzielczy piknik z rozrywkami

Piknik Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbył się (09.06.2019 dop. ŁSM) w parku Jana Pawła II. Przygotowano wiele atrakcji, a na finał zagrali The Postman, czyli polscy The Beatles. W czasie pikniku zbierano też pieniądze na dalsze leczenie 3-letniej Julki, która pierwszą z serii licznych operacji przeszła już w drugiej dobie życia. – Spółdzielnia jest otwarta na wszelkie inicjatywy – podkreśla Wojciech Michalak, prezes zarządu ŁSM. – Dlatego kiedy zgłosiły się do nas panie z „Łomża piecze ciasta” z pytaniem czy nie udałoby się połączyć naszego spółdzielczego pikniku z akcją charytatywną, zbiórką pieniędzy dla Julki, nawet się nad tym nie zastanawialiśmy!

Dopisała piękna, słoneczna pogoda, a lekki, ożywczy wiaterek sprawiał, że nie było za gorąco. Dlatego już od południa przez park przewijały się setki ludzi, w tym wiele rodzin z dziećmi,  młodzieży i osób starszych.
– Po co mam siedzieć w domu, jak można wyjść na powietrze, do ludzi? – pyta retorycznie starsza pani, podkreślając też, że taka impreza dla wszystkich to bardzo pożyteczna inicjatywa.
– Jednym ze statutowych kierunków działalności każdej spółdzielni mieszkaniowej jest działalność społeczno-kulturalna – wyjaśnia Krzysztof Cieśliński, zastępca prezesa zarządu ŁSM. – Dlatego oprócz tego, że dbamy o komfort zamieszkiwania, to pragniemy też wpisywać się w kulturalny krajobraz naszego miasta, integrować jego mieszkańców, a do tego również pomagać, kiedy trzeba wesprzeć ciężko chorą dziewczynkę.
Dlatego wśród uczestników pikniku niestrudzenie krążyli wolontariusze z puszkami, były też one dostępne na stoisku ludzi o wielkich sercach z grupy „Łomża piecze ciasta” oraz na innych, a starsi i młodsi nie żałowali datków. – Też mamy chore dziecko w rodzinie, więc wiem co to za tragedia! – mówi jedna z uczestniczek imprezy. – Byłam na tym stoisku, wzięłam kawałek ciasta, wrzuciłam pieniądze – musimy sobie pomagać, a już dzieciom w szczególności!
Julka szczególnie potrzebuje naszej pomocy – już niebawem czeka ją pierwsza z kilku operacji rekonstrukcji tchawicy, wcześniej miała już operację serca oraz spędziła aż siedem miesięcy na oddziale intensywnej terapii; można ją wesprzeć wpłatą również na stronie specjalnej zbiórki.
Aspekt dbałości o zdrowie był też jedną z wiodących idei imprezy: były rozmaite stoiska, na których można było zmierzyć sobie ciśnienie, poznać zalecenia żywieniowe i sprawdzić prawidłowość swej wagi albo dowiedzieć się o korzystnym wpływie picia odpowiednich ilości wody. Były też pokazy ratowników z Grupy Nadzieja, tradycyjnie byli również obecni policjanci oraz strażacy z Łomży oraz Jedwabnego. Nie brakowało atrakcji dla dzieci, gdzie szczególnie oblegano miejsce przejażdżek kucykami oraz karuzele, a na scenie cały czas trwały występy i koncerty, między innymi młodych wokalistek ze Studia Wokalnego eMDeK, kilku formacji tanecznych utytułowanego BK Step, którego podopieczni tytuły mistrzów Polski, Europy i świata kolekcjonują systematycznie już od wielu lat, seniorów z grupy Tabor, rockowego The Brzuch Brothers oraz grającej country Drogi na Ostrołękę. Finałem był występ gwiazdy wieczoru, polskich The Beatles z The Postman, wykonujących na całkiem niezłym poziomie słynne przeboje Wielkiej Czwórki z Liverpoolu. Były to piosenki głównie z pierwszego okresu ich kariery, naznaczonego tak wielkimi przebojami jak choćby: „Love Me Do”, „Please Please Me”, „She Loves You”, „I Want To Hold Your Hand”, „All My Loving”, „Can’t Buy Me Love”, „A Hard Day’s Night” czy „Help!”,  dopełnione klasykami rock 'n’ rolla granymi również przez Johna, Paula, George’a i Ringo, ale też solowym „Imagine” Lennona.
– Ten piknik wpisał się już w krajobraz funkcjonowania spółdzielni – podsumowuje prezes Wojciech Michalak. – Datą zbliżony jest do Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości, który jest ustanowiony na 1. lipca, a na scenie mają możliwość zaprezentować się przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z terenu administrowanego przez ŁSM, ale też seniorzy z przyjemnymi, dawnymi piosenkami, jest element muzyki rozrywkowej, ale mamy też coś z rocka. Na koniec zaś przygotowaliśmy muzykę ciekawą dla wszystkich, zespół The Postman grający covery The Beatles.

Wojciech Chamryk

Tekst: www.4lomza.pl

FOTOGALERIA:

Zdjęcia: Krzysztof Cieśliński

dodano dnia: 11-06-2019
opublikował: Krzysztof Cieśliński

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Łomży
Al. Legionów 7b
18-400 Łomża

tel. 86 216-52-66
e-mail: sekretariat@lsmlomza.pl

NIP: 718-000-15-41
REGON: 000483145

Rachunki bankowe:
96 8757 0001 0000 5643 2000 0020
52 1020 1332 0000 1702 0027 5172

Rachunek wpłat na budowę mieszkań:
65 1020 1332 0000 1602 0036 1899

Godziny pracy:
7:15 - 15:15 (pn.-pt.)

Administracje:
Centrum - tel. 86 216-56-78
Jantar - tel. 86 215-26-21
Konstytucji i Górka Zawadzka - tel. 86 215-26-31

Zgłaszanie awarii:
1. W godzinach pracy Spółdzielni do administracji osiedli.
2. Po godzinach pracy Spółdzielni oraz w dni wolne od pracy:
- hydrauliczne: tel. 517 046 122
- elektryczne: tel. 694 430 631